Bohol – Top 6 Miejsc które Musisz Odwiedzić

Bohol – Top 6 Miejsc które Musisz Odwiedzić

 

Bohol, jedna z najczarowniejszych wysp Filipin, jest prawdziwym rajem dla miłośników przyrody, kultury i egzotycznych doznań. Jeśli marzysz o niezapomnianej podróży, sprawdź te 6 najlepszych atrakcji, które Bohol ma do zaoferowania.

Czekoladowe Wzgórza

Bohol, jedna z pereł Filipin, skrywa w swoim sercu niezwykłe Czekoladowe Wzgórza, które zachwycają turystów swoją unikalną urodą. Jeśli planujesz podróż na tę malowniczą wyspę, nie możesz przegapić tego naturalnego cudu. W tym artykule przewodnikowym dowiesz się więcej o fascynujących Czekoladowych Wzgórzach na Bohol, ich pochodzeniu i tym, co sprawia, że są takie wyjątkowe.

Historia i Pochodzenie

Czekoladowe Wzgórza to nie tylko geologiczna ciekawostka, ale również tajemnicza opowieść o naturze. Te stożkowate formacje znajdujące się w centrum wyspy Bohol, zmieniają barwę w zależności od pory roku, przybierając intensywne odcienie brązowo-zielone.

Według lokalnych legend, Czekoladowe Wzgórza są wynikiem łez olbrzyma, który rozpaczał po utracie ukochanej. Inna opowieść mówi o gigantycznym bólu serca, który spowodował, że ziemia zaczęła się kurczyć i falować, tworząc te unikalne wzniesienia.

Najlepszy czas na odwiedziny

Najlepszy czas na zobaczenie Czekoladowych Wzgórz to okres suchej pory roku, od grudnia do maja, gdy trawa przybiera intensywną brązową barwę, sprawiając, że wzgórza przypominają krople czekolady.

Taras widokowy

Aby naprawdę docenić piękno tego miejsca, koniecznie odwiedź taras widokowy na wzgórzu. To idealne miejsce do zrobienia pamiątkowych fotografii i podziwiania malowniczego krajobrazu.

Aktywności na miejscu

Czekoladowe Wzgórza oferują również szereg aktywności na miejscu. Spacer po malowniczych ścieżkach, piknik na zboczu wzgórza czy wizyta w pobliskim parku to doskonałe pomysły na spędzenie czasu w tym urokliwym miejscu.

Zatem, jeśli marzysz o magicznym miejscu, gdzie natura łączy się z lokalnymi legendami, Czekoladowe Wzgórza na Bohol są idealnym celem podróży. Niezapomniane widoki, historia i atmosfera tego miejsca sprawią, że będziesz chciał do niego wracać. Odkryj tę perłę Filipin i zanurz się w niepowtarzalnym pięknie Czekoladowych Wzgórz.

Opłaty

Koszt wejścia na Czekoladowe wzgórza to 100 pesos za osobę

Bohol - Top 6 Miejsc które Musisz Odwiedzić - Czekoladowe Wzgórza

Bohol – Top 6 Miejsc które Musisz Odwiedzić – Czekoladowe Wzgórza

Tarsier Sanctuary na Bohol

Na malowniczej wyspie Bohol na Filipinach, istnieje miejsce, które przyciąga miłośników przyrody i tych, którzy pragną zanurzyć się w tajemniczym świecie małych stworzeń. Tarsier Sanctuary, to oaza dla tarsierów . Zapraszam cię do odkrycia tego unikalnego miejsca, w którym natura i ochrona dzikiego życia splatają się w jedno.

Tarsier: Małe Cuda Natury, Co to jest i Dlaczego są Wyjątkowe?

Tarsiery to małe naczelne ssaki o wielkości dłoni, z wielkimi oczami i długimi palcami. Są one endemiczne dla Azji Południowo-Wschodniej, a na Bohol stanowią swoisty skarb przyrodniczy. Z powodu swojej delikatności i wrażliwości, ich obecność na świecie jest zagrożona, co sprawia, że Sanctuary Tarsier jest miejscem o szczególnym znaczeniu dla ich ochrony.

Ochrona i Zachowanie Środowiska

Sanctuary Tarsier to miejsce, gdzie nauka, edukacja i ochrona środowiska łączą się w jedną całość. Celem tego sanktuarium jest nie tylko zapewnienie bezpiecznego środowiska dla tarsjanów, ale także edukacja publiczności na temat ich życia, zwyczajów i zagrożeń, którym są narażone w dzikiej przyrodzie.

Zwiedzanie Tarsierów

Podczas wizyty w Sanctuary Tarsier, można spacerować specjalnie wyznaczonymi ścieżkami, gdzie przewodnicy dzielą się fascynującymi informacjami na temat życia tarsierów. Warto również dowiedzieć się o programach adopcji i wsparcia finansowego, które pomagają utrzymać sanktuarium i chronić populację tarsjanów. Koszt wejścia do sanktuarium to 150 pesos za osobę

Dlaczego Warto Odwiedzić Sanctuary Tarsier?

Odwiedzając Sanctuary Tarsier, masz niepowtarzalną szansę obserwować te urocze stworzenia w ich naturalnym środowisku, a jednocześnie dbasz o ich przyszłość.

Sanctuary Tarsier to również miejsce edukacyjne, które kładzie nacisk na świadomość ekologiczną i odpowiedzialność społeczną. W trakcie zwiedzania odnajdziesz liczne informacyjne tablice, prezentacje oraz warsztaty, które mają na celu edukację odwiedzających na temat ochrony dzikiego życia oraz konieczności zachowania równowagi ekosystemu.

Sanctuary Tarsier angażuje społeczność lokalną i odwiedzających w działania na rzecz ochrony środowiska. Poprzez edukację oraz promowanie praktyk przyjaznych dla natury, sanktuarium wpływa na zwiększenie świadomości ekologicznej wśród gości, co ma długofalowy wpływ na ochronę przyrody.

Sanktuarium aktywnie współpracuje z lokalną społecznością, angażując miejscowych mieszkańców w różne projekty związane z ochroną przyrody. To ważny element zrównoważonego rozwoju, który przyczynia się do wzrostu świadomości ekologicznej na poziomie lokalnym.

Dlaczego Warto Wspierać Sanctuary Tarsier?

Sanctuary Tarsier przyczynia się do ochrony jednego z najbardziej zagrożonych gatunków naczelnych na świecie, co ma wpływ na zachowanie bioróżnorodności nie tylko na Bohol, ale i w skali globalnej. Poprzez dbanie o środowisko naturalne tarsierów, Sanctuary Tarsier wspiera utrzymanie równowagi ekosystemu, co przekłada się na zdrowie całego regionu. Inwestując w Sanctuary Tarsier, inwestujesz również w edukację przyszłych pokoleń. Dzieci i młodzież uczą się tutaj znaczenia ochrony przyrody, co kształtuje ich postawy i działania w przyszłości.

Podsumowanie: Ochrona Dzikiego Życia i Edukacja dla Przyszłości

Sanctuary Tarsier na Bohol to nie tylko miejsce do obserwacji uroczych tarsjanów, ale również oaza edukacyjna i centrum ochrony dzikiego życia. Jego misja polega na utrzymaniu harmonii między ludźmi a przyrodą, a także na zapewnieniu, że dzikie życie będzie zachowane dla przyszłych pokoleń. Dlatego warto wspierać to miejsce, aby kontynuować walcząc o przetrwanie najmniejszych naczelnych ssaków świata i ucząc kolejne pokolenia, jak chronić naszą planetę. Przy planowaniu swojej podróży na Bohol, nie zapomnij odwiedzić Sanctuary Tarsier – dla niezapomnianego doświadczenia, a jednocześnie wsparcia dla dzikiego życia i edukacji środowiskowej.

Bohol - Top 6 Miejsc które Musisz Odwiedzić - Tarsier

Bohol – Top 6 Miejsc które Musisz Odwiedzić – Tarsier

Plaża Alona na Bohol: Raj dla Miłośników Słońca i Morza

Bohol nie tylko zachwyca tajemniczymi Czekoladowymi Wzgórzami i uroczymi tarsjanami, ale również oferuje niebiańską Plażę Alona, która przyciąga turystów z całego świata. Ta oaza spokoju położona na zachodnim wybrzeżu wyspy to raj dla miłośników słońca, białego piasku i kryształowo czystego morza. Poniżej przyjrzymy się bliżej temu wyjątkowemu miejscu.

Plaża Alona: Idylliczne Królestwo Słońca i Piasku

Plaża Alona wyróżnia się nie tylko białym piaskiem, ale także spokojnymi wodami Morza Sulu, które przybierają intensywny odcień błękitu. To idealne miejsce do relaksu, opalania się i kąpieli w tropikalnym raju. Dla miłośników podwodnego świata, Plaża Alona oferuje dostęp do spektakularnej rafy koralowej. Snorkelingu czy nurkowania to popularne aktywności, które umożliwiają odkrywanie kolorowego życia morskiego tuż przy brzegu.

Wzdłuż Plaży Alona znajdziesz liczne restauracje, bary i kawiarnie, które serwują lokalne przysmaki oraz dania międzynarodowe. To doskonałe miejsce, aby spróbować świeżych owoców morza i delektować się widokiem zachodzącego słońca.

Aktywności na Plaży Alona

Wodne Przygody:

Plaża Alona to miejsce, gdzie możesz spróbować różnorodnych wodnych atrakcji, takich jak kajakarstwo, windsurfing czy wypożyczenie sprzętu do pływania. Wspaniałe warunki pogodowe sprawiają, że to idealne miejsce na aktywny wypoczynek.

Rejsy i Wycieczki Morskie:

Lokalne biura podróży oferują wycieczki morskie, podczas których możesz zwiedzić pobliskie wyspy, nurkować w rezerwatach przyrody morskiej lub po prostu delektować się szumem fal. Tu mogę polecić np rejsy katamaranem organizowane przez mojego kolegę Krzysztofa. Link w tym miejscu

Plaża nocą:

Plaża Alona ożywa także po zmroku. Restauracje i bary podawające drinki z widokiem na morze, a także lokalne atrakcje nocne tworzą przyjemną atmosferę dla tych, którzy chcą spędzić wieczór przy szumie fal.

 

Praktyczne Wskazówki

 • Wysoka popularność Plaży Alona sprawia, że warto zarezerwować zakwaterowanie z wyprzedzeniem, szczególnie w sezonie turystycznym. Ja jak zawsze jestem na Alonie to rezerwuje hotel tym miejscu.Bardzo polecam.
 • Podczas pobytu na Plaży Alona, pamiętaj o szacunku dla przyrody. Zostawiaj miejsca tak, jak je zastałeś, i unikaj pozostawiania śmieci na plaży. Bardzo Ciebie o to prosze!
 • Mimo spokojnych wód, zawsze zachowaj ostrożność podczas kąpieli. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, szczególnie jeśli kąpiesz się z dziećmi.

Podsumowanie: Plaża Alona – Klejnot na Mapie Bohol

Plaża Alona na Bohol to miejsce, które łączy w sobie rajskie krajobrazy, aktywności wodne i relaksacyjną atmosferę. Bez względu na to, czy szukasz wypoczynku na białym piasku, czy też przygód podczas snorkelingu, Plaża Alona spełni oczekiwania każdego podróżnika. To bez wątpienia jeden z największych klejnotów Bohol, który warto uwzględnić w planach podróży, by doświadczyć niezapomnianego raju na ziemi.

Bohol - Top 6 Miejsc które Musisz Odwiedzić - Alona Beach

Bohol – Top 6 Miejsc które Musisz Odwiedzić – Alona Beach

Loboc River Cruise: Magiczna Podróż Po Rzece Loboc

Loboc River Cruise to niezapomniane doświadczenie, które pozwala odkryć piękno natury Bohol z perspektywy rzeki. Ta magiczna podróż to nie tylko smakowite doświadczenie kulinarne, ale także okazja do cieszenia się malowniczymi widokami, tradycyjną muzyką i kulturą lokalną.

Rzeźbione Kaniony i Zielone Brzegi

Podczas rejsu po rzece Loboc, łódź przepływa przez urocze zakola, a brzegi zdobią zielone lasy i egzotyczna roślinność. To idealna okazja, aby podziwiać naturalne piękno Bohol z perspektywy rzeki.

Podczas rejsu można cieszyć się tradycyjną muzyką Filipin, wykonywaną na żywo przez lokalnych artystów. Dźwięki instrumentów, takich jak gitara, tamburyn czy tradycyjne filipińskie bębny, dodają uroku całej podróży.

Smakowite Doświadczenie Kulinarnego Cruisingu

Jednym z głównych punktów atrakcyjności Loboc River Cruise jest smakowity bufet, który oferuje tradycyjne filipińskie dania. Lokalne specjały, świeże owoce morza i kolorowe desery z pewnością zaspokoją podniebienie każdego smakosza. Wieczorny rejs to także romantyczna kolacja przy świetle zachodzącego słońca. Widok zmieniających się kolorów nieba nad rzeką sprawia, że jest to doskonała opcja dla par poszukujących niezapomnianego wieczoru.

Lokalna Kultura i Tradycje

W trakcie rejsu mijasz tradycyjne filipińskie wioski, gdzie możesz zobaczyć codzienne życie miejscowej społeczności. Domy na palach, pralnie, a nawet lokalne warsztaty rzemieślnicze dodają autentycznego charakteru podróży.

Podczas rejsu przepływasz także pod Mostem Loboc, znanym ze swojej bogatej historii. To miejsce pełne tradycji, opowieści i fascynujących anegdot, które opowiadają przewodnicy. To właśnie na tym moście 27 Kwietnia 2022 roku doszlo do wielkie tragedi w której zginęło kilka osób. Most zawali się pod ciężarem ciężarówki

Porady Praktyczne dla Podróżników

 • Rezerwacja biletu na Loboc River Cruise z wyprzedzeniem to dobry pomysł, zwłaszcza w sezonie turystycznym, aby uniknąć długich kolejek.
 • Pamiętaj o odpowiednim ubraniu i ochronie przeciwsłonecznej, szczególnie jeśli planujesz rejs w ciągu dnia. Na zachodzące słońce wieczorem, lekkie ubranie i repelent przeciwko komarom mogą być pomocne.
 • Nie zapomnij o aparacie fotograficznym! Widoki podczas rejsu są tak malownicze, że z pewnością zechcesz uwiecznić te chwile.

Loboc River Cruise to nie tylko rejs po rzece, ale także podróż przez kulturę, historię i smaki Filipin. To doświadczenie, które w pełni ujmuje bogactwo natury i tradycji Bohol. Podczas wizyty na tej urokliwej wyspie, Loboc River Cruise to jedna z tych atrakcji, które warto uwzględnić w swoim planie podróży.

 

Hinagdanan Cave: Odkrywanie Tajemnic Podziemnego Świata

Hinagdanan Cave to jedna z najbardziej fascynujących atrakcji na wyspie Bohol, przyciągająca podróżników swoją naturalną urodą i tajemniczym klimatem. Zapraszam cię do odkrycia uroków tej niezwykłej jaskini.

Wstęp do Jaskini:

Hinagdanan Cave to jaskinia wapienna, której nazwa pochodzi od filipińskiego słowa „hagdan”, oznaczającego schody. Ta unikalna jaskinia była niegdyś ukryta i odkryta przypadkowo przez miejscowych mieszkańców. Wnętrze jaskini charakteryzuje się licznymi stalaktytami i stalagmitami, które tworzą fascynujące formacje geologiczne. Delikatne krople wody, opadające z sufitu, nadal kształtują te malownicze elementy. Koszt wizyty w jaskini to 50 pesos + extra 75 jeżeli chcesz pływać.

Magiczna Podziemna Podróż:

Jednym z najbardziej uderzających elementów Hinagdanan Cave jest oświetlenie naturalne, które przenika przez otwory w suficie. Promienie słoneczne przebijające się przez szczeliny sprawiają, że wnętrze jaskini mieni się różnymi kolorami, tworząc magiczną atmosferę.

W głębi jaskini znajduje się niewielkie podziemne jeziorko, które dodaje uroku temu miejscu. Jego spokojna tafla odbija formacje skalne, tworząc niezwykły widok.

Przyrodnicza i Fotograficzna Rzadkość:

Hinagdanan Cave to także dom dla pewnych gatunków nietoperzy i innych organizmów jaskiniowych. Choć są one niezwykłe, istnieją odpowiednie środki bezpieczeństwa, aby utrzymać równowagę między zwiedzaniem a ochroną przyrody.

Dla miłośników fotografii, Hinagdanan Cave stanowi unikalne wyzwanie artystyczne. Gra światła i cienia, połączona z niezwykłymi formacjami skalnymi, oferuje niezapomniane kadry.

Praktyczne Wskazówki dla Odwiedzających:

 • Podczas zwiedzania jaskini zaleca się noszenie obuwia z antypoślizgową podeszwą ze względu na wilgotne i śliskie podłoże. Z powodu rosnącej liczby odwiedzających, szczególnie w sezonie turystycznym, warto być przygotowanym na możliwość konieczności noszenia maseczki i przestrzegania odpowiednich środków ostrożności.
 • Podczas zwiedzania dbaj o zachowanie czystości i porządku. Pozostaw jaskinię tak, jak ją zastałeś, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się jej naturalnym pięknem.

Podsumowanie: Niezapomniana Wyprawa W Głębiny Bohol

Hinagdanan Cave to nie tylko miejsce dla miłośników przyrody, ale także dla tych, którzy poszukują niepowtarzalnych doświadczeń. Ta podziemna odyseja oferuje wgląd w tajemnice geologii i fascynującego podziemnego świata. W trakcie wizyty w Bohol, nie zapomnij dodać tej jaskini do swojej listy, aby doświadczyć magii i uroku Hinagdanan Cave.

Bohol - Top 6 Miejsc które Musisz Odwiedzić-Hinagdanan Cave

Bohol – Top 6 Miejsc które Musisz Odwiedzić-Hinagdanan Cave

Punta Cruz Watchtower: Świadek Burzowej Historii na Bohol

Punta Cruz Watchtower to nie tylko malowniczy punkt widokowy, ale także zabytkowa wieża obserwacyjna, która odgrywała kluczową rolę w historii Bohol. Odkryj tę fascynującą wieżę i poznaj jej znaczenie dla lokalnej społeczności.

Historia i Kontekst:

Punta Cruz Watchtower została zbudowana w XVIII wieku przez Hiszpanów. W czasach kolonialnych, Morze Cebuańskie było często atakowane przez piratów. Punta Cruz Watchtower, pełniąca funkcję strażnicy, była kluczowym elementem obronnym, pomagając lokalnej społeczności szybko reagować na nadchodzące niebezpieczeństwa.

Architektura i Konstrukcja:

Wieża została zbudowana z solidnych kamieni, a jej mury zdolne były oprzeć się atakom piratów. Drewniane schody prowadzące na wyższe poziomy dodają uroku i autentyczności tej historycznej budowli. Z górnych poziomów wieży oferuje się panoramiczny widok na Morze Cebuańskie i otaczający krajobraz. To idealne miejsce do obserwacji zachodu słońca i delektowania się malowniczym otoczeniem.

Znaczenie dla Społeczności i Kultury:

Punta Cruz Watchtower stała się symbolem historii Bohol, przypominając o czasach, gdy wyspa musiała bronić się przed zagrożeniami z morza. Jest ważnym elementem dziedzictwa kulturowego Filipin, przypominającym o czasach kolonialnych. Dziś Punta Cruz Watchtower stanowi atrakcję turystyczną, przyciągającą podróżników zainteresowanych historią i architekturą. To także doskonałe miejsce do zanurzenia się w bogatą historię regionu.

Porady dla Odwiedzających:

 • Podczas zwiedzania ważne jest zachowanie szacunku do historycznej wartości wieży. Unikaj niszczenia lub brudzenia jej struktur. Punta Cruz Watchtower to doskonałe miejsce do fotografowania. Pamiętaj o uwiecznieniu tych historycznych chwil i podzieleniu się nimi z innymi.
 • Ponieważ wieża jest dostępna dla zwiedzających, warto planować wizytę w dzień, aby w pełni korzystać z widoków i zrozumieć jej historyczne znaczenie.

Punta Cruz Watchtower to zabytkowe miejsce, które przenosi nas w głąb burzowej historii Bohol. Odkrywanie tej wieży to nie tylko wgląd w przeszłość, ale także szansa na czerpanie inspiracji z odwagi i determinacji społeczności, która broniła się przed niebezpieczeństwami z morza. To obowiązkowa atrakcja dla każdego, kto pragnie zanurzyć się w historii i kulturze tej uroczej wyspy.

 

Jak dostać się na Bohol?

Aby dostać się na wyspę Bohol, możesz skorzystać z różnych środków transportu, takich jak samolot, prom lub statek. Oto kilka praktycznych wskazówek dotyczących podróży na Bohol:

Przylot na Lotnisko:

Lotnisko Tagbilaran:

 • Najbliższe lotnisko: Port Lotniczy Tagbilaran (Tagbilaran Airport)
 • Połączenia lotnicze: Lotnisko obsługiwane jest przez połączenia krajowe z Manili, Cebu i kilkoma innymi miejscami na Filipinach.

Loty z Manili:

 • Czas lotu: Loty z Manili do Tagbilaran trwają około 1,5-2 godzin.
 • Linie lotnicze: Kilka linii lotniczych obsługuje trasę Manili-Tagbilaran, w tym Philippine Airlines, Cebu Pacific i AirAsia.

Przewoźnicy lokalni:

 • Taksówki i trójkołówki, busy: Po przylocie na lotnisko Tagbilaran, dostępne są taksówki i trójkołówki, które mogą dostarczyć Cię do różnych miejsc na wyspie.Koszt dojechania do Alona Beach z Portu lotniczego to około 150 pesos tricyclem i 350 pesos busem. Jest tez publiczny transport za niewielkie pieniądze który dowiezie Ciebie na Alona Beach lub na terminal busow w Tagbilaran

 

Promy i Statek:

Promy z Cebu:

 • Trasa morska: Inny sposób na dotarcie na Bohol to podróż promem z Cebu. Promy kursują między Cebu a Tagbilaran, oferując opcję zarówno szybkich promów, jak i tradycyjnych promów pasażerskich. Ja zawsze korzystam z Ocean Jet
 • Czas podróży: Podróż promem trwa około 2 godzin.

Porty:

 • Cebu: Promy z Cebu wypływają z kilku portów, w tym z Cebu City i Lapu-Lapu City.
 • Tagbilaran: Główny port na Bohol, Tagbilaran City, obsługuje promy przybywające z Cebu.

Inne trasy morskie:

 • Inne połączenia: Oprócz Cebu istnieją również inne trasy morskie z różnych miejsc na Filipinach.

 

Samochód, Skuter czy Transport Publiczny:

Wynajem pojazdu:

 • Samochody i skutery: Po przylocie na Bohol, możesz wynająć samochód lub skuter, co umożliwi Ci swobodne poruszanie się po wyspie. Wynajęcie Samochodu to koszt ok 1500 pesos za dobę a skutera 350 pesos za dobę.

Transport publiczny:

 • Jeepneye i trójkołówki: Lokalne jeepneye i trójkołówki to popularne środki transportu publicznego, które umożliwiają przemieszczanie się po wyspie. Ceny musisz negocjować i jest to koszt od 50 pesos wzwyż.

 

Przygotowanie na Miejsce:

Waluta:

 • Waluta: Filipińskie peso (PHP) jest akceptowane na Bohol.
 • Walutę można wymieniać w lokalnych bankach lub Pawn Shops np w „Palawan”

Rezerwacja zakwaterowania:

 • Zakwaterowanie: Zaleca się wcześniejszą rezerwację zakwaterowania, szczególnie w okresach wysokiego sezonu turystycznego.

Sprawdzenie lokalnych przepisów:

 • Przepisy: Sprawdź aktualne przepisy dotyczące podróży i zdrowia, zwłaszcza w kontekście ewentualnych obostrzeń związanych z pandemią.

Planując podróż na Bohol, warto rozważyć różne opcje i dostosować środek transportu do swoich preferencji i planowanego rozkładu podróży. Ciesz się podróżą na tę uroczą wyspę i odkrywaj jej piękno i atrakcje!

 

Podsumowanie:

Podróżując po wyjątkowych miejscach Filipin, podróżnik staje się świadkiem niezwykłej różnorodności, która charakteryzuje ten archipelag. Każde z wymienionych miejsc oferuje nie tylko piękno przyrody, ale także głęboką historię i bogatą kulturę, tworząc niepowtarzalne wrażenia dla każdego, kto odwiedza te zakątki.

Różnorodność Przyrody:

Czekoladowe Wzgórza prezentują pagórkowate formacje o kolorze czekoladowym, tworząc surrealne krajobrazy, które zdają się być wyjęte z ilustracji fantasy. Sanctuary Tarsier wprowadza podróżnika w intymny kontakt z najmniejszymi naczelnymi na świecie, oferując unikalne spojrzenie na dzikie życie. Plaża Alona prezentuje turkusowe wody i białe plaże, stanowiąc idealne połączenie sielanki i aktywności wodnych. Hinagdanan Cave przenosi nas w głąb ziemi, ukazując podziemne piękno w postaci stalaktytów i stalagmitów. Różnorodność krajobrazów od Czekoladowych Wzgórz po podziemne jaskinie czyni podróż po Filipinach niezwykle fascynującą.

Głęboka Historia:

Punta Cruz Watchtower, będąca świadkiem burzliwej historii Bohol, przypomina podróżnikowi o czasach kolonialnych i roli, jaką wieża pełniła w obronie przed piratami. Loboc River Cruise, mający swój rodowód w środkowoeuropejskich tradycjach, ukazuje, jak historia wpływa na dzisiejszą kulturę regionu. Każda z tych miejscowości jest jak zżyta strona w podręczniku historii, opowiadająca o losach i wydarzeniach, które ukształtowały oblicze Filipin.

Bogata Kultura:

Podczas podróży po Sanctuary Tarsier, podróżnik może uczestniczyć w edukacyjnych programach dotyczących ochrony środowiska i dzikiego życia. Plaża Alona, z lokalnymi restauracjami serwującymi tradycyjne dania, pozwala degustować lokalne smaki i doświadczać kultury kulinarniej. Loboc River Cruise, z tradycyjną muzyką i lokalnymi warsztatami rzemieślniczymi, integruje podróżnika z dziedzictwem kulturowym regionu. To właśnie w interakcji z miejscową społecznością i jej tradycjami podróżnik może odkryć bogactwo kultury Filipin.

Podróż pełna Kontrastów:

Ta podróż jest jak kalejdoskop kontrastów, gdzie obok siebie występują tajemnicze jaskinie i malownicze plaże, historyczne wieże obserwacyjne i nowoczesne centra ochrony dzikiego życia. Wartościowe dla regionu dziedzictwo kulturowe splata się z dziką przyrodą, tworząc niepowtarzalne połączenie tradycji i nowoczesności.

Niezapomniane Chwile w Pamięci:

Podróżując po tych miejscach, podróżnik zbiera niezapomniane chwile, które zapisują się głęboko w pamięci. To chwile, gdy zachód słońca nad Czekoladowymi Wzgórzami rozświetla niebo odcieniami różu i fioletu. To chwile skupienia, gdy w Sanctuary Tarsier obserwuje się delikatne ruchy tarsjanów. To chwile spokoju na Plaży Alona, gdy szum fal staje się melodią relaksu. To chwile zatopione w historii na szczycie Punta Cruz Watchtower czy w magicznej atmosferze Loboc River Cruise. To również chwile zadumy i fascynacji podczas odkrywania nieznanych zakątków Hinagdanan Cave.

Podróżując po tych miejscach na Filipinach, podróżnik doświadcza pełnej gamy emocji, od zdumienia po refleksję, od radości po respektowanie przyrody i kultury. To nie tylko wakacyjna podróż, ale też wyjątkowa podróż po sercu archipelagu, gdzie każde miejsce jest jak rozdział w barwnej historii Filipin. Filmy z naszych  wypraw na Filipinach mozesz zobaczyc w tym miejscu.

Powrót do blogu